KDY?

Každou sobotu v sudém týdnu od 18 do 20 hodin, konkrétní datum bude vždy na úvodní stránce.

KDE?

V tělocvičně Střední zdravotnické školy Trutnov, Procházkova 303.

KDO?

Tančírna je přístupná široké veřejnosti a vůbec není důležité, jak moc umíte tancovat. Neprobíhá zde řízená výuka, ale pro zájemce pořádáme občas lekce a semináře se zkušenými lektory a tanečníky. Pokud byste si s nějakým tancem nebo kroky a figurami nevěděli rady, stačí se zajít zeptat za zkušenějšími páry nebo organizátory. Časem se zde vybudovala přátelská atmosféra a tento způsob vzájemné pomoci je zcela běžný - stačí se nestydět někoho oslovit.

CO SE HRAJE?

Standardní tance: waltz, valčík, tango, quickstep
Latinsko-americké tance: samba, cha-cha, rumba, jive

Od každého tance se hrají vždy dva kousky, pravidelně se střídá celý standardní blok s latinsko-americkým blokem.

V zásobě jsou i další tance (polka, salsa, slowfox, paso doble, cokoliv dalšího) stačí opět přijít za organizátory a projevit zájem.

CO NA SEBE?

Cokoliv slušnějšího a pohodlného. Tančírna není diskotéka ani ples, svou "formálností" je někde mezi. Netřeba proto obleku a večerní róby, ovšem ani staré tepláky či děravé ošoupané kalhoty nejsou nejvhodnější. Proto se doporučuje:

Pro holky a dámy: tričko a sukně nebo lehčí šaty
Pro kluky a pány: tričko nebo košile a slušnější kalhoty

Obuv nemusí být nutně taneční, důležité je, aby byla pohodlná. Nesmí však žádným způsobem poškozovat parket (tedy např. dělat černé šmouhy).

Na místě jsou oddělené šatny, kde se můžete převléknout, věci si však raději berte s sebou do tělocvičny. Za jejich případnou ztrátu organizátoři neručí.

CO S SEBOU?

Lahev s pitím (pouze nealko) a dobrou náladu.

KOHO S SEBOU?

Kohokoliv, komu je tento typ zábavy sympatický.

Rozhodně není potřeba chodit jen v párech - můžete přijít sami, v páru nebo i ve skupince kamarádů či známých. Pokud si zrovna nemáte s kým zatancovat, nebojte se oslovit ostatní tanečníky a tanečnice a slušně je požádat o tanec.

KOLIK TO STOJÍ?

Vstupné je 50 Kč na člověka.


Jak to vše začalo?

Nápad založit v Trutnově tančírnu se mi zrodil v hlavě v první polovině roku 2012, kdy jsem končil svá studia na Masarykově univerzitě. V Brně v té době fungovalo několik podvečerních tančíren, jak studentských, tak pro širokou veřejnost. Všechny se nesly v přátelské, lehce neformální atmosféře, a nabízely možnost strávit hezký večer s trochou pohybu a hudby. Trutnov není úplně nejmenší město, proto mě překvapilo, že se zde nic podobného formátu neprovozuje. A tak jsem se rozhodl to napravit :o)

Současnými organizátory Tančírny jsou Michal Cerha a Karel Kyncl.

Honza Jíša,
zakladatel

Web made by Honza